16 kwiecień 2024

zdjęcie: Zdecydowane i szybkie działanie węgorzewskich policjantów pozwoliło na skuteczne zatrzymanie sprawców usiłowania kradzieży paliwa / pixabay/3369617
Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni temu usiłowali ukraść 250 litrów oleju napędowego z ciągnika rolniczego. 23-latek i 33-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 kwietnia 2024 roku. Pokrzywdzony zgłosił, że ktoś kradnie mu paliwo ze zbiornika ciągnika rolniczego. Jak się okazało, pod osłoną nocy, sprawcy usiłowali ukraść 250 litrów oleju napędowego. Mężczyźni zostali spłoszenie przez zgłaszającego. Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci. W trakcie sprawdzania przez nich terenu, na którym doszło do usiłowania kradzieży ujawnili trzy pojemniki po środkach ochrony roślin o pojemności 20 litrów każdy, ucięty gumowy wąż, nóż oraz telefon komórkowy z włączoną latarką. Następnego dnia kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Pozezdrze. Wartość strat oszacowano na blisko 2000 złotych.

23 i 33- latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Kodeks karny przewiduje za to karę do 5 lat pozbawienia wolności.