Wybrał się na przejażdżkę połączoną z zakupami kradzionym pojazdem – 46-latek usłyszał zarzuty

,,Przypadkiem zaszedłem do jednego z garaży, a tam znajdował się otwarty samochód z kluczykami w środku”- od tego zaczął tłumaczenie 46-latek. Mężczyzna pod koniec stycznia wsiadł za kierownicę audi, a następnie wybrał się na przejażdżkę, odwiedzając dwie stacje paliw. Swoją wycieczkę zakończył tam gdzie ją zaczął, odstawiając auto do garażu. Robiąc zakupy mieszkaniec gminy Węgorzewo skorzystał z karty bankomatowej, która znajdowała się w pojeździe. Ponadto, ze znajdującego się tam również portfela ukradł 250 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży pieniędzy oraz użycia cudzej karty płatniczej.
REKLAMA

Pod koniec stycznia tego roku do komendy zgłosił się mężczyzna. Mieszkaniec gminy Węgorzewo poinformował policjantów, że ktoś ukradł jego samochód, który następnie odstawił na miejsce, a ponadto zrobił zakupy jego kartą bankomatową i wyczyścił portfel z gotówki. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni zabezpieczyli monitoring na podstawie, którego wytypowali podejrzanego. Ich przypuszczenia się potwierdziły. W trakcie przesłuchania 46-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Kryminalnym tłumaczył, że kiedy przechodził obok garaży, przypadkiem zaszedł do jednego. W środku znajdował się otwarty pojazd z kluczykami, więc wybrał się na przejażdżkę. Jak oświadczył funkcjonariuszom postanowił jeszcze zrobić zakupy, ponieważ w pojeździe była karta bankomatowa. Pokrzywdzony oszacował, że 46-latek uszczuplił jego konto o 140 zł. Ponadto z portfela ukradł kolejne 250 zł. Mieszkaniec gminy Węgorzewo stanie wkrótce przed sądem. Za krótkotrwałe użycie pojazdu, kradzież pieniędzy i użycie cudzej karty płatniczej, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Zwracamy się z apelem do wszystkich o niepozostawianie cennych rzeczy bez nadzoru, albo odpowiedniego ich zabezpieczenia. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Węgorzewie