Stosowali przemoc - jeden musi opuścić mieszkanie, a drugi ma zakaz zbliżania się i kontaktowania
W sobotę (14.06.2025 r.) oficer dyżurny węgorzewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała go o swojej sytuacji w domu. Na miejscu policjanci ustalili, że nietrzeźwy 70-latkek wszczął awanturę domową. W jej trakcie wyzywał ją słowami wulgarnymi, uderzył w twarz. Według kobiety sytuacja ta powtarza się co jakiś czas, kiedy sprawca interwencji jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Mieszkaniec gminy Budry został zatrzymany. Następnego dnia kryminalni zastosowali wobec niego zakaz kontaktowania się i zbliżania do żony, które obowiązują przez 14 dni.
Tego samego dnia przed godziną 20:00 węgorzewscy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Węgorzewo, gdzie doszło do awantury między synem i ojcem. Z ustaleń policjantów wynikało, że nietrzeźwy 39-latek stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty oraz zastosowali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, ale również zakaz zbliżania się i kontaktowania z ojcem przez najbliższe 14 dni.
Zwracamy się z apelem do wszystkich osób doświadczających przemocy! Nie ma przyzwolenia w polskim prawie na znęcanie się nad osobami najbliższymi. Jeżeli widzimy w naszym bliskim otoczeniu osoby, które obawiają się swojego oprawcy, zareagujmy i poinformujmy o tym odpowiednie służby.