25 sierpień 2021

Policjanci zabezpieczyli miejsce niewybuchu pochodzącego z czasów II wojny światowej

fot. KPP w Węgorzewie
Kierownik jednej z budów na terenie gminy Węgorzewo zgłosił, że pracownicy podczas wykonywania prac ziemnych natrafili na pocisk artyleryjski. Według policyjnego pirotechnika jest to niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O fakcie powiadomiono saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.
REKLAMA

We wtorek (24.08.2021) oficer dyżurny węgorzewskiej komendy przyjął zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce został skierowany patrol wraz z policyjnym pirotechnikiem. Jak się okazało kierownik jednej z budów na ternie gminy Węgorzewo zgłosił, że pracownicy podczas wykonywania prac ziemnych natrafili na pocisk artyleryjski. O swoim spostrzeżeniu mężczyzna powiadomił Policję. Według pirotechnika jest to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce odnalezionego niewybuchu do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Giżycku, którzy zabrali znalezisko celem jego zneutralizowania.

Przypominamy!!!

Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów dotykać, podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. W przypadku znalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Miejsce takiego znaleziska należy, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie poinformować o niewybuchu Policję.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Węgorzewie