Kolejny pijany kierowca zatrzymany dzięki czujności innych uczestników ruchu drogowego

Jazda po pijaku jest społecznie negowana. Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo, który kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. O podejrzeniu co do stanu jego trzeźwości poinformował policję inny uczestnik ruchu drogowego. Pijany kierowca teraz za swoje naganne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem.

Współpraca policjantów z obywatelami po raz kolejny zaowocowała zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach. Właściwa reakcja uczestnika dróg wyeliminowała nieodpowiedzialnego kierowcę. W środę (1.03.23r.) około godziny 16:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przez Kolonię Rybacką przejeżdża bus, którego kierowca jest pijany. Już po chwili od zgłoszenia funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali wskazany pojazd. Za jego kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo. Po zbadaniu stanu trzeźwości podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Jak oświadczył funkcjonariuszom wypił przed południem z kolega wódkę i nie zdawał sobie sprawy, że po takim czasie jeszcze coś alkomat wykaże.

Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo- kierowanie pojazdem po alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.