30 lipiec 2021

Dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się za znęcanie wobec 53-letniego sprawcy przemocy domowej

Wyzwiska, wyganianie z domu, bicie było już codziennością, do czasu kiedy pokrzywdzona zdecydował się wezwać policję i złożyć zawiadomienie o znęcaniu. Oprawca decyzją prokuratora otrzymał dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj (29.07.2021) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku 53-latek usłyszał zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mieszkańca gminy Budry policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej.

Mężczyzna kilku lat, miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Po ostatnim zdarzeniu, kiedy to przerażona kobieta musiała wyrwać z rąk męża kij, którym zadał jej liczne uderzenia i uciec z domu zdecydował się przyjść na komendę i złożyć zawiadomienie o znęcaniu.

Wynikało z niego, że pijany mąż wszczynał awantury podczas których wyzywał ją słowami wulgarnymi, wyganiał z domu, szarpał za ubrania, ciągnął za włosy oraz zadał uderzenia pięściami. Funkcjonariusze zatrzymali oprawcę.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Węgorzewie