30 wrzesień 2022

zdjęcie: Dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych dla 46-letniego sprawcy gróźb i uszkodzenia mienia / pixabay/1131143
Chciała odejść od męża, jednak dla niego było to nie do przyjęcia. Zaczęło się od gróźb pozbawienia życia, następnie padły groźby wobec pracodawców żony, a zakończyło się uszkodzeniem opon w pojeździe syna. Przerażona kobieta zgłosiła sprawę na policję, aby ostudzić zapędy męża. Wobec 46-latka jako środek zapobiegawczy Prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od miłości do nienawiści dzieli tylko jeden krok. Ta myśl, doskonale pasuje do zgłoszeń z końca września br. Wtedy to jedna z mieszkanek gminy Węgorzewo postanowiła odejść od męża, a on w odwecie postanowił znacznie uprzykrzyć jej życie. Na początku po wyprowadzce żony zaczęła otrzymywać wiadomości z pogróżkami pozbawienia życia. Kiedy to było niewystarczające, mężczyzna zaczął zastraszać również pracodawców żony. Jednak 46-latek na tym nie poprzestał. Aby wzbudzić jeszcze większy strach w kobiecie poprzecinał opony w pojeździe syna. Przerażona mieszkanka gminy Węgorzewo złożyła zawiadomienie na policję. Już następnego dnia kryminalni, aby zapobiec kolejnym agresywnym i nieprzewidywalnym zachowaniom mężczyzny zatrzymali go.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił, na przedstawienie zarzutów 46-latkowi. W czwartek (29.09.2022) w Prokuraturze Rejonowej w Giżycku, wydało postanowienie o zastosowaniu policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.