23 kwiecień 2024

Akt oskarżenia wobec miłośnika markowych perfum i alkoholu

zdjęcie: Akt oskarżenia wobec miłośnika markowych perfum i alkoholu / pixabay/8032808
Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie dotyczące kradzieży firmowych perfum oraz alkoholu. Sprawcą okazał się 26-letni mieszkaniec Gminy Budry. Mężczyzna w ten sposób dorabiał kradnąc markowy asortyment, a następnie sprzedając go za pół ceny. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od listopada do grudnia ubiegłego roku do węgorzewskiej komendy wpływały zgłoszenia dotyczące kradzieży sklepowych. Nieznany wtedy sprawca w ciągu miesiąca dokonał kradzieży markowych perfum oraz markowego alkoholu na kwotę ponad osiemset złotych. Sprawą zajęli się węgorzewscy kryminalni. Na podstawowe zabranych informacji i zabezpieczonych monitoringów zatrzymali sklepowego złodzieja. Jak się okazało kradzieży dokonywał 26-letni mieszkaniec gminy Budry. Mężczyzna oświadczył mundurowym, że skradzione przedmioty spieniężał sprzedając je za pół ceny. Był to jego sposób na szybki i łatwy zarobek na życie.

Teraz 26-latkowi za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia trafił już do sądu.