22 luty 2021

Kraska: ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3890 osób

Ostatniej doby potwierdzono zakażenie koronawirusem u 3890 osób - powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że z dzisiejszych danych widać trend wzrostowy jeśli chodzi o zakażenia - to jest ponad 1300 przypadków więcej niż tydzień temu - zauważył.
REKLAMA

Wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska mówił w poniedziałek w Polskim Radiu 24 o nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Powiedział, że ostatniej doby potwierdzono obecność koronawirusa u 3890 osób.

"Te dane są na pewno, jak weekendowe, czyli one nie odzwierciedlają sytuacji epidemiologicznej. Zawsze w weekend mamy zgłaszanych się osób i wykonywanych testów zdecydowanie mniej. Ale widzimy także z dzisiejszych danych, że jest to trend wzrostowy - to jest ponad 1300 przypadków więcej niż tydzień wcześniej" - wskazał Kraska.

"Widzimy jednak, że jesteśmy w tym okresie III fali koronawirusa, czyli już nie jest pytanie, czy ona nadejdzie, ona już jest, tylko jest pytanie, jak będzie wysoka, ile tych nowych przypadków będzie" - podkreślił.

Dodał, że obserwowana też jest zwiększona liczba osób trafiających do szpitali z powodu zakażenia koronawirusem. To zjawisko określił jako niepokojące, bo pewien odsetek trafi na oddziały intensywnej terapii.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ krap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
warmińsko-mazurskie
26667
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Węgorzewie