Stosowała przemoc - musi opuścić mieszkanie

zdjęcie: Stosowała przemoc - musi opuścić mieszkanie / pixabay/4117726
Nie ma tolerancji wobec przemocy domowej. Skutkiem jej stosowania jest konieczność natychmiastowej wyprowadzki, zakaz zbliżania i kontaktu z pokrzywdzonymi. Przy tej procedurze nie ma znaczenia czyje jest mieszkanie, jaka jest pora roku i to czy sprawca przemocy ma gdzie się zatrzymać. Tak było w przypadku 33-letniej mieszkanki Węgorzewa, która wszczynała awantury i groziła pozbawieniem życia bratowej. Kobieta na najbliższe dwa tygodnie opuściła mieszkanie i nie może zbliżać się do pokrzywdzonej.

Oficer dyżurny węgorzewskiej jednostki we wtorek (30.04.2024r) otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, która poinformowała go o swojej sytuacji w domu. Na miejscu policjanci ustalili, że nietrzeźwa 33-latka wszczęła awanturę domową. W jej trakcie wyzywała słowami wulgarnymi, szarpała za ubrania i groziła pozbawieniem życia bratowej. Według rodziny sytuacja ta powtarza się co jakiś czas, kiedy sprawczyni interwencji jest nietrzeźwa. Tego dnia pokrzywdzona schowała się przed agresywną 33-latką w kuchnia, a ta aby wejść do pomieszczenia wybiła szybę w drzwiach. Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu mieszkanki Węgorzewa i wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.

W toku przeprowadzonych czynności związanych z przesłuchaniem pokrzywdzonej, 33-latka usłyszała zarzut znęcania się. Ponadto kobieta musiała opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie w obecności funkcjonariuszy. Sprawczyni przemocy nie może także kontaktować się z pokrzywdzoną.

Zwracamy się z apelem do wszystkich osób doświadczających przemocy! Nie ma przyzwolenia w polskim prawie na znęcanie się nad osobami najbliższymi. Jeżeli widzimy w naszym bliskim otoczeniu osoby, które obawiają się swojego oprawcy, zareagujmy i poinformujmy o tym odpowiednie służby.